Label
   
  10 پیشنهاد خوب برای سفرهای خارجی  
 
 
 
 
  وقتی برای اولین بار به شهری سفر می کنید مثل آغاز یک مکالمه است. جاهای دیدنی مانند مخاطبی که شما آنها را مورد سوال قرار می دهید از شما سوال می پرسند! ذهن باز همان طور که در یک گوش دادن به یک گفتگو می تواند مفید باشد، در یک سفر هم شما را به جایی که انتظارش را ندارید هدایت می کند. ...  
 
 
 
 •  از لحظه به لحظه وروتان به شهر، لذت ببرید
   از ایمیل و اینترنت و… هر چیزی که شما را به یاد خانه تان می اندازد دوری کنید و فقط خودتان را در آن مکان غرق کنید.

  • از اینکه یک توریست هستید خوشحال باشید
   ایرادی ندارد دیگران بفهمند که شما گردشگر هستید. از سوال کردن آدرس موزه ملی از یک غریبه بومی خجالت نکشید. شاید او شما را به توری که در همین مسیر است معرفی کند.

  •  کاتالوگ های راهنما را فراموش نکنید
   به مجله های پر زرق و برقی که روی میزتان است یا بروشورهای مخصوص مهمانان که برای معرفی مکان های دیدنیست دقت کنید. اگر این کار را نکنید کجا می توانید اطلاعات ضروری و به درد بخور سفر را پیدا کنید؟

  •   ماجراجوی ماهری باشید
   در خیابان ها راه بروید، کوچه پس کوچه های هر شهر و روستا را ببینید و سعی کنید چیزهای تازه را کشف کنید.

  •  در یک مسابقه نمایشی یا ورزشی شرکت کنید
   سفر فقط بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی یک منطقه نیست. وقتی به شهر یا کشوری سفر می کنید، سعی کنید یک خاطره به یادماندنی در آنجا برای خودتان بوجود آورید.. تماشای موزه ها یا شنیدن موسیقی زنده چیزی است که بدون این که لازم باشد به زبان خاصی صحبت کنید معنی را می رسانند. به تماشای مسابقه فوتبالی در کشوری که به آن سفر کرده اید بروید. یا بلیط یکی از اجراهای معروف آن شهر را بگیرید .

  •  کتاب فروشی های شهر را فراموش نکنید
  برای فهمیدن اینکه بومی ها به چه چیزهایی علاقه مند هستند این یک راه فوق العاده ست. به عنوان مثال، تقریبا سر همه خیابان های دهلی نو یک کتاب فروشی پر از کتاب هایی در مورد کاخ ها،نساجی ها، عالم روحانی و کاما سوترا وجود دارد. در Salt Lake City کتاب های دیگری پیشنهاد می شود. و در یک کتاب فروشی مستقل مثل "خانه کتاب الیوت بی” که یک نهاد محلی در بندرسیاتل است، جهانی چنان موجز پیدا خواهید کرد که شما را شگفت زده می کند. کنجکاوی در حتی کوچکترین کتابخانه ها نه تنها در تازه ای از یک شهر را برایتان باز می کند بلکه همچنین کتابی خوب برای خواندن در ساعات شب را به شما هدیه می دهند. سفر فقط بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی یک منطقه نیست. وقتی به شهر یا کشوری سفر می کنید، سعی کنید یک خاطره ماندگار در آنجا برای خودتان بسازید.

  •  در مترو یا اتوبوس تا آخرین ایستگاه بمانید
  انجام این کار در هر جایی عاقلانه نیست اما رفتن تا شش ایستگاه بعدی اتوبوس یا مترو هم می تواند سودمند باشد. کمترین اتفاق این است که شما می توانید بخش هایی از شهر را ببینید، از منظره پنجره ردیف اول کارهایی که مردم انجام می دهند را ببینید و در نهایت به یک مقصد شگفت انگیز برسید.

  • هر روز روزنامه خواندن را فراموش نکنید
   تقریبا همه شهرهای بزرگ دنیا روزنامه ای که به زبان انگلیسی باشند را دارند و حتی اگر شما نمی توانید بخوانید عکس ها و تفاوت حروف چاپی کوچک شما را شگفت زده می کند. چه به صفحه تبلیغات مربوط به عروسی روزنامه تایمز نگاه می کنید چه به تیترهای روزنامه های دیگر، روزنامه ها خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید در مورد یک شهر به شما اطلاعات می دهند. به هر حال فهمیدن درباره عادات و علایق و فرهنگ مردم یک شهر یا کشور هم بخش مهمی از سفر شما است.

  •  رفتن به رستوران محلی را جزو برنامه هایتان بگنجانید
  خوردن غذاها در رستوران های ملی یک شهر یکی از بهترین راه های آشنایی با مردم و فرهنگ جاییست که به آن سفر می کنید.

  •  در بهترین حس ممکن غرق شوید
  کاری کنید که به شما خوش بگذرد. این به معنی پول زیاد خرج کردن یا تجربه کارهای خطرناک نیست. لازم نیست ارزش هایتان را زیر پا بگذارید. فقط هر کاری که می کنید، تمام تلاشتان را بکنید که به شما خوش بگذرد.