Label
   
  کیف کمری، ناجی طبیعت گردان  
 
 
 
 
  فصل بهار، علی الخصوص اردیبهشت که می‌رسد خیلی از عاشقان طبیعت ایران، راهی نقطه نقطه ی ایران‌زمین می‌شوند. ...  
 
 
 

آب و هوای معتدل این فصل از سال و همچنین ارزانی محل های اقامتی ، دلایلی است که آنها برای انتخاب این ماه در نظر دارند. هرچند طبیعت گردی تنها به این ماه های ابتدایی سال محدود نمی شود و در زمستان و پاییز هم طبیعت رخ نمایی می کند، اما بدون شک تعداد طبیعت گردانی که بهار را برای دیدار با طبیعت ایران انتخاب می کنند، بسیار بیشتر است.

حالا چه با آب و هوای مناسبی رو به رو باشیم و چه نباشیم، آنچه مهم است داشتن ابزار مناسب طبیعت گردی است. ساده انگارانه است که فکر کنیم تنها با یک چمدان معمولی و چادر اقامتی می توان دل به دشت و بیابان زد. باید با ابزاری مطمئن سفری بی خطر در پیش گرفت، آن هم با چمدانی که به چمدان بقا معروف شده است! چرا که ابزار آن در عین سادگی و کم حجمی بسیار کمک کننده است.

یک طبیعت گرد باید همیشه آمادگی مقابله با شرایط سخت را داشته باشد. کیسه بقا ابزاری است که افراد باید در کوتاه ترین سفرهای طبیعت گردی همراه داشته باشند تا در مواقع لزوم به کمک آنها بیاید.

کیسه بقا یک کیف کمری با وزن تقریبی500 تا 700 گرم است که طبیعت گردان علاوه بر کوله پشتی آن را با خود حمل می کنند.این کیسه یا کیف حاوی لوازمی است که در شرایط سخت به کمک شما می آید.

قطب نما، چراغ قوه و باتری اضافه،چاقو، سوزن و نخ، قیچی، کبریت و فندک (در ظرفی باشد که آب در آن نفوذ نکند) جوراب اضافه، کش، کیسه فریزر، خودکار و برگه یادداشت (برای یادداشت گذاشتن هنگامی که گم می شوید) لوازمی است که در کیسه بقا باید موجود باشد.

مضاف بر اینها، باند، چسب زخم، الکل طبی یا صنعتی، قرص سرماخوردگی و پودر او. آر. اس نیز لوازم بهداشتی و دارویی موجود درکیسه بقا هستند. جیره غذایی نیز بخش دیگر کیسه بقا را تشکیل می دهد که این جیره غذایی شامل مواد غذایی شور و شیرین و مقوی مثل نخودچی، کشمش، بادام، خرما، پسته و عسل است. در کنار این جیره غذایی همراه داشتن یک قمقمه آب را فراموش نکنید.

کیسه بقا را همیشه با خود داشته باشید و سعی کنید از ابزار و لوازمی برای پرکردن آن استفاده کنید که کمترین حجم و وزن راداشته باشند. همچنین جای هر وسیله را در کیسه بقای خود به خاطر داشته باشید تا درتاریکی هم براحتی آن را پیدا کنید.