Label
   
  باید و نباید های سفر  
 
 
 
 
  سفر هم برای خود اصولی دارد که باید رعایت کنید. قرار نیست همه چیز همیشه بر وفق مراد شما باشد. گاهی این شما هستید که باید کارهایی را انجام دهید و از انجام برخی کارها دست بکشید. اکنون که در آستانه نوروز و تعطیلات عید قرار داریم، برخی بایدها و نبایدهای سفر کردن را برایتان یادآوری می کنیم، شاید به دردتان بخورد. ..  
 
 
 

وقتی از پروازتان جا می مانید چه باید بکنید؟

باید:  برای پرداخت دوباره هزینه رزرو پرواز، آماده باشید. باید همراه خود پول داشته باشید تابتوانید در همان ساعت پرواز دیگری – در هر کلاسی – را دوباره رزرو کنید.

یا باید این را در نظر داشته باشید که گیت های فرودگاه 15 دقیقه پیش از پرواز بسته می شوند و اگر در این زمان رسیده اید، خودتان را به گیت برسانید تا بتوانید سوار هواپیما شوید.

نباید:  برای اطلاع دادن به خط هوایی وقتتان را تلف کنید. اگر زودتر به آنها اطلاع دهید که شاید به پرواز نرسید، آنها می توانند در پرواز بعدی برای شما یک جا رزرو کنند. البته اگر جا خالی باقی مانده باشد.

یا نباید از خط هوایی یا آژانس دیگری تقاضای رزور جای دیگری را داشته باشید. در این صورت مجبور هستید هزینه خرید یک بلیط کامل را پرداخت کنید.

 

با همسایه پر سر و صدا در هتل چطور رفتار کنید؟

باید : با مسئول هتل تماس بگیرید. او می تواند فورا نیرویی کمکی برای شما بفرستد و چک کند ببینید چرا اتاق کناری یا روبه‌رویی این همه صدا و جنجال به پا کرده است.

یا باید از مسئول هتل توگوشی برای حذف صداهای اطراف درخواست کنید. بسیاری از هتل ها چنین امکاناتی دارند تا مسافران در سکوت و آرامش در اتاق های خود استراحت کنند.

نباید: خودتان به تنهایی و مستقیم وارد عمل شوید. این کار می تواند عواقب بدی به دنبال داشته باشد. بهتر است به واسطه مسوول هتل این مشکلات را برطرف کنید. نبایداز دیگر مسافران برای برطرف کردن مشکل کمک بطلبید. اگر به دنبال محیط ساکت و بیصدا هستید باید اتاق خود را تغییر دهید نه اینکه انتظار داشته باشید دیگران اینکار را انجام دهند.

 

با راننده تاکسی بی ملاحظه و خاطی چطور باید رفتار کرد؟

باید:  کرایه اورا بپردازید. رسیدی که از راننده تاکسی دریافت می کنید می تواند برای شما کمک کننده باشد. یا باید شماره پلاک ماشین یا کد تاکسی او را یادداشت کنید و گزارش کاراشتباه او را به اداره تاکسی آن شهر بدهید.

نباید : داد بکشید یا دعوا کنید. راننده تاکسی یک حرفه ای در شغل خود به حساب می آید و شما حق ندارید با او بدرفتاری داشته باشید.

یا نباید اگر احساس ناامنی دارید، در تاکسی بمانید. اگر راننده تاکسی به تذکرهای شما اعتنایی نکرد، پیاده شوید و تاکسی دیگری بگیرید.

 

با لیدر بیش از حد مشتاق چه باید کرد؟

باید:  توری رارزرو کنید که چندین راهنما داشته باشد. اگر در موقعت خاصی قرار داشتید باید بتوانید از راهنمایی های لیدر دیگری استفاده کنید.

نباید:  از افرادی که بدتان می آید دوری کنید زیرا بیشتر تحریک می شود تا بیشتر نظر راهنمای تور را به خود جلب کند. مسلما این مساله موجب ناراحتی بیشتر شما خواهد شد. 

نباید با عجله در مورد دیگران قضاوت کنید. شاید فردی که فکر می کنید خیلی نچسب است، در طول سفر رفتارهای خوبی از او ببینید.

 

با بغل دستی که جای زیادی اشغال کرده چطور باید رفتار کرد؟

باید:  مواظب جای خود باشید. می توانید دست خود را روی دسته صندلی بگذارید تا او متوجه شود نباید فضای صندلی شما را اشغال کند. باید به اندازه و سایز مسافران حساس

باشید. میتوانید در صورت نیاز تقاضا کنید تا جای شما را  عوض کنند.

نباید:  با خشم به او نگاه کنید. یا اینکه بخواهید او را هل دهید. باید با آرامش و احترام از او بخواهید جا و اندازه خود را بداند.

نباید مدام حرص بخورید.قوانین و آداب هواپیما می گوید، مسافرانی که در صندلی وسط نشسته اند، حق استفاده از دسته های صندلی در سمت چپ و راست را دارند

 

با هزینه گزاف هتل چه کارکنیم؟

باید:  به هشدارها توجه کنید. احتمالا هتل به شما اعلام می کند که برخی از امکانات هزینه های اضافه می طلبد و باید مراقب این گونه هزینه ها باشید. باید از مشتری دایمی بودن

خودتان به مدیر هتل بگویید تابدانید در سال چندین بار در هتل آنها اقامت دارید.

نباید:  مسوولیت قراردادها را بپذیرید. این کاغدنوشت ها را مسوولان هتل باید به طور شفاهی به مشتریها گوشزد کنند.

نباید از دفاع کردن از خود هراس داشته باشید. اگر صندوقدار نتوانست کمکی به شما بکند، مسوول مهمانان یا مدیرهتل را بخوانید تا در مورد این هزینه ها به شما توضیح دهد.

 

وقتی دچار مسمومیت غذایی شدیم چه باید کرد؟

باید:  به داروخانه محلی بروید و تقاضای داروی مناسب حالتان را داشته باشید تا جلوی تهوع شمارا بگیرد. اگر حالت تهوع شدید، سرگیجه و خشکی دهان داشتید، باید به دنبال

درمانگاه باشید.

نباید: دوباره به سراغ غذاهای جامد بروید و تاحد امکان باید غذاهای آبکی و نوشیدنی میل کنید. نوشیدنی هایی همچون شیرنارگیل که الکترولیت دارند برای این امر مناسب هستند.

سپس به سراغ برنج و موز بروید.

نباید بی خیال ادامه سفر خود بشوید. مسومیت غذایی خیلی طول بکشد دو تا 4 روز است. سفر خود را برای این مساله ساده خراب یا متوقف نکنید.

 

وقتی غیر عمد اتاق هتل راخراب می کنید چه باید بکنید؟

باید:  هزینه خرابی ها را برآورد کنید. خود فرد باهزینه های کمتر می تواند مشکلات را جمع کند.

باید این مساله را به مدیر هتل اعلام کنید زیرا به هر حال آنها متوجه این امر می شوند و آن وقت مورد تهمت یاهزینه بیشتری قرار می گیرید.

نباید:  طوریرفتار کنید که گویا خسارت بی ارزش یا کوچک است.

نباید بدون اینکه هزینه خسارت خود را پرداخت کنید، هتل را ترک کنید. اگر خسارت زیاد باشد باید خودتان تعمیر آن را به عهده بگیرید.

 

چطور بی آنکه مردم محلی ناراحت شوند، از آنها عکس بگیریم؟

باید:  از آنهابرای این کار اجازه بگیرید. اگر نمی توانید به زبان آنها به درستی حرف بزنید،دوربین خود را به آنها  نشان دهید و منتظر واکنش آنها بمانید. باید پیش از عکاسی بدانید آیا

راضی هستند یا خیر.

باید با یکی از اعضای خانواده یا همراهان فردی که می خواهید از او عکس بگیرید حرف بزنید یا به او لبخند بزنید تا بداند از عکاسی از او منظور بدی ندارید.

نباید: اگر سوژه مخالفت کرد با اصرار از اوعکس بگیرید. بروید و یک سوژه دیگر پیدا کنید.

نباید یواشکی و مخفیانه ازاو عکس بگیرید که این کار چندان اخلاقی و مبادی آداب نیست.

 

با گارسون بی دقت چطور باید رفتار کرد

باید:  گارسون دیگری را طلب کنید تا سفارشات شما را به عهده بگیرد. باید مدیر را صدا کنید و درمورد اینکه گارسون سفارشات شما را درست انجام نداده است یا آنها را دیر آورده به او

توضیح دهید.

نباید:  با حرکات دست یا انگشت گارسون را تهدید کنید یا طوری رفتار کنید که نظر دیگران جلب شود.

نباید طوری نشان دهید که ازسرویس راضی نبوده اید. در برخی از فرهنگ ها باید با اشاره گارسون را صدا کنید تاصورت حساب را برایتان بیاورد.

 

چطور باید چانه بزنید؟

باید:  چیزی راکه می خواهید بخرید تعیین کنید و از یکی از شهروندان شهر مقصد و محلی ها بخواهید  آن را با قیمت مناسب برای شما خریداری کند.

باید بدانید صبر و خوش رفتاری در این زمینه بسیار مهم است.

نباید:  از تخفیف گرفتن هراس داشته باشید.

نباید در همان فروشگاه اول کالا خود را بخرید. به جاهای دیگر نیز بروید شاید بتوانید جنس و مدل بهتر با قیمت مناسب تر تهیه کنید.