Label
   
  آسودگی خیال در مسافرت  
 
 
 
 
  با در نظر گرفتن این توصیه ها در مورد نحوه رزرو و تعیین محل اقامت تجربه سفری آسوده تر و اقتصادی تری خواهید داشت. اگر قصد مسافرت داشته باشید خیلی از وب سایت ها به شما معرفی می شوند که ادعا دارند می توانند بهترین انتخاب را برای شما و سفرتان داشته باشند اما مشکل اینجاست که قضیه به این آسانی نیست. برای مثال برنامه سفر کاری خوبی که درماه گذشته داشته اید دیگر برای سفر تابستانی و خانوادگی شما مناسب نخواهد بود. ...  
 
 
 

برای شروع از اینترنت بهره ببرید. می توانید هتل های موجود در شهر و کشوری که قصد سفر به آنجا دارید را بررسی کنید. محل قرارگیری هتل ها اهمیت زیادی دارد گاهی اوقات کرایه تاکسی برای رفت وآمد از هتل به مقصدهای دیگر در شهر مورد نظر بیشتر از آنی می شود که تصور می کردید. بعد از انتخاب محل اقامت درمورد وبسایت هایی که تخفیف هایی در مورد هتل ها و محل های اقامت در شهرهای مختلف میدهند تحقیق و جستجو کنید. از دیگر مراحل مهم بعد از انتخاب هتل و محل اقامت رزرو وگرفتن اتاق است که در مورد آن باید به یک سری نکات توجه کنید

 

1.با هتل تماس بگیرید

با خود هتل (نه شماره رزرو)تماس بگیرید و قیمت هایی که به صورت آنلاین پیدا کرده‌اید با قیمت های مستقیم مقایسه کنید. گاهی اوقات رزرو مستقیم به همراه مزایایی مانند وای فای رایگان وصبحانه می شود در این صورت حق انتخاب انعطاف پذیرتری خواهید داشت و رزرو خود رامستقیم و بدون واسطه انجام می دهید.

 

2.از قیمت تمام شده مطمئن شوید

برخی هتل ها هزینه صبحانه،استفاده از استخر و باشگاه را به صورت جداگانه حساب می کنند و آن را در قیمت آنلاین خود منظور می کنند. مطمئن شوید قبل از رزرو اتاق در مورد هزینه های جانبی هتل سوال کنید.

 

3.هتل هایی که در جستجوهای اینترنتی نیستند رانیز در نظر بگیرید

بسیاری از هتل های کوچک علاقه ای به پرداخت کمیسیون به سایت های گردشگری را ندارند و گاهی اوقات در تماس با آنها می توانید به طور مستقیم تخفیفی را از مدیر آن بگیرید.

 

4.مکان وسیع تری را در نظر بگیرید

اگر قصد اقامت به مدت طولانی را دارید و یا با تعداد زیادی از اعضای خانواده سفر می کنید به گزینه اجاره خانه و یا آپارتمان نیز فکرکنید. در بعضی مواقع در اقامت های طولانی با تعدادبیشتر افراد این گزینه ها با صرفه تر هستند.

 

5.گاهی بدون رزرو قبلی سفر کنید

این مورد برای شهرهای بزرگ در مواقع شلوغ سال صدق نمی کند. اما گاهی اوقات با مراجعه به هتل ها در اولین ساعات روز که تعداد اتاق های خالی بیشتر است می توانید با قیمت های مناسب اتاق بگیرید.


6.مواظب پیش پرداخت ها باشید

اگر از طریق سرویسی قصد رزرو اتاق در یک هتل را دارید که باید از پیش مبلغی را پرداخت کنید،‌ تمام قوانین مربوطه را مطالعه کنید و از هزینه ها و میزان بازپرداخت پولتان در هنگام انصراف دادن با خبر شوید.

 

7.سایت‌های لحظه آخری فراموش نشود

برخی وب سایت ها سرویس هایی را به مشتریان خود ارائه می دهند که شامل تخفیف های ویژه در هزینه اقامت و سفر میشوند و می تواند کمک بزرگی به بودجه سفر شما باشد. البته برای بدست آوردن آنهاباید سریع و هوشمندانه عمل کنید.

 

8.پکیج‌های سفری را در نظربگیرید

اگر تنها قصد سفر به یک نقطه را دارید به دنبال پکیج هایی باشید که هزینه رفت و آمد، اقامت و بلیط را یکجا تحت پوشش قرار بدهد. گاهی این پکیج ها قیمت ارزانتری نسبت به تمام موارد به صورت تک تک دارد.

 

9.در مناسبت ها سفر نکنید

یادآوری این نکته نیز اهمیت دارد که برخی مقصدهای سفر در برخی مواقع از سال بیشترین بازدید کننده را دارند و هزینه ها نیز به مراتب بالاتر است. انتخاب زمان دیگری برای سفر غیر از مواقع شلوغ مانند تعطیلات با صرفه تر است.