Label
   
  راهکارهایی برای کاهش بنزین در سفر  
 
 
 
 
  برای بسیاری از مردم پایان بهار مصادف است با آغاز سفر . بخش زیادی از سفر با وسیله شخصی هم با بنزین گره خورده است. روش های متفاوتی برای کاهش مصرف بنزین وجود دارد که هفت مورد از آنها را در ادامه می‌خوانید. ...  
 
 
 

رانندگی با سرعت مطمئن ، استفاده نکردن از باربند ، تنظیم فشار باد لاستیک ها و ... از نکاتی هستند که با رعایت آن می توان مصرف سوخت را به میزان چشمگیری کاهش داد.البته نیازی به تذکر نیست که معاینه مداوم خودرو و رفع اشکالات موتوری نقش بسزایی در مصرف سوخت دارد.

 

1.قبل از سفر، باد لاستیک های خودرو را تنظیم کنید. لاستیک های کم باد مصرف بیشتر سوخت را در پی دارد.

 

2.سرعت نروید . رانندگی با سرعت بیشتر از 90کیلومتر در ساعت مصرف بنزین را بالا می برد. رعایت سرعت مجاز در بزرگراه ها و آزادراه ها سبب صرفه جویی در مصرف سوخت می شود. مصرف سوخت در سرعت های بالا به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. به عنوان مثال وقتی از سرعت 90 به 120 شتاب میگیرید مصرف سوخت حدود 30 درصد افزایش پیدا می کند سرعت باید تا جایی که امکان دارد یکدست برانید و از ترمزگیری و شتاب گیری غیر ضروری اجتناب شود.

 

3. لوازم حجیم که وزن زیادی دارند و غیرضرور هستند را با خودرو به این طرف و آن طرف نبرید. بار اضافی خودرو را خالی کنید.

 

4. روی سقف خودرو بار نگذارید. قرار دادن بار روی سقف خودرو مصرف سوخت را بالا می برد.

 

5. طوری با سرعت زیاد حرکت نکنید که مجبور به ترمز شدید شوید.از ترمزهای ناگهانی پرهیز کنید.

 

6. در سرعت زیاد ( 90 کیلومتر در ساعت به بالا)  پنجره های خودرو را بسته نگاه دارید. پنجره های باز مصرف سوخت را 10 درصد افزایش می دهد.

 

7. استفاده از لاستیک هایی که چسبندگی بیشتری به جاده دارند در کاهش مصرف بنزین موثرند.پس از لاستیک مناسب استفاده کنید.


8.به محض اینکه شرایط ترافیک و جاده مطلوب شد باید از دنده های بالاتر استفاده کنید. استفاده از دنده های پایین برای بالا بردن شتاب بشدت مصرف سوخت را بالا می برد. همچنین استفاده نادرست از دنده بالا مصرف سوخت و آلودگی را افزایش داده و باعث سایش و ترکیدن موتور میشود.

 

9. روشن کردن پی در پی موتور نیز در شرایط استارت سرد امکان کارکرد موتور در بهترین دمای کاری را بالا برده (از 15 تا 30 درصد در داخل شهر) و تولید گازهای سمی می کند.

 

10. کم و زیاد کردن سرعت خودرو در جاده ها یا تلاش برای پرکردن فاصله های کوتاه بین خودروها در ترافیک های سنگین به میزان زیادی سوخت را هدر می دهد.

 

چه موقع بنزین بزنیم؟

اطلاعاتی که در زیر ذکر می کنیم توصیه هایی مفید برای کاهش هزینه های مصرف سوخت اتومبیل یا بهتر بگویم، استفاده بیشتر و بهتر از بنزینی که هر بار برای خودروتان خریداری می‌نمایید است که با توجه به موارد زیر حتما این صرفه جویی برای شما محسوس خواهد بود.

 

صبح زود بهترین زمان برای بنزین زدن

در صبح زود حرارت زیر زمین هنوز در پایین‌ترین حد قرار دارد. پس بهترین موقع برای زدن بنزین است . به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ‌بنزین‌ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار دارد. هرچه زمین سردتر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است. وقتی هوا گرم می‌شود، بنزین منبسط تر می‌گردد. بنابراین، خرید بنزین در بعدازظهر و حتی شب که هنوز هوا کاملاً سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می‌شود که یک لیتر شما واقعاً یک لیتر نباشد.

 

قبل از اینکه باک خالی شود

یکی از اصلی ترین نکات برای بنزین زدن این است که هنگامی که باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید. دلیل آن این است که، هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال می‎کند. بنزین به مراتب سریع‌تر از آنچه که تصور می‎کنید تبخیر می‌شود. مخازن ذخیره بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند. این سقف به عنوان نقطه صفر بین بنزین و جو عمل می‌کند تا تبخیر را به حداقل برساند.

should i cheat on my boyfriend quiz did my boyfriend cheated on me i cheated on my boyfriend and told him