Label
   
  برای سفر رویایی خود پول پس انداز کنید  
 
 
 
 
  می خواهید به ماه عسل بروید و یا به تعطیلات دراز مدت برای دیدن خانواده خود فکر می کنید اما نمی دانید که چطور شروع به جمع کردن پول کنید و قیمتها هم خیلی دلهره آور بنظر می رسند. ...  
 
 
 

راه های بسیاری برای تبدیل یک تعطیلات رویایی به واقعیت وجود دارد. دراینجا چند توصیه مفید برای پس انداز پولتان که تعطیلات خوبی داشته باشید یادآوری می کنیم.

 هزینه هایتان را یادداشت کنید

قدم اول جمع آوری مجموعه ای از قیمتها است، چون بسیاری از مردم برای هزینه های زندگی برنامه ریزی نمی کنند. اما شما باید از یک جایی شروع کنید، و نباید هیچ سفری رابدون مبلغی که در ذهن دارید برنامه ریزی نمایید.

خیلی راحت و رک و پوست کنده بودجه خود و هم سفرتان را بررسی کنید. تصمیم بگیرید که واقعا چه مقدار می توانید در یک دوره از پیش تعیین شده زمانی پول پس انداز کنید، اگر میدانید که هر هفته می توانید مبلغی خاص پس انداز کنید مثلا 50هزار تومان در هفته،این را هم می دانید که در یک سال می توانید حدود 2میلیون و 600 هزار تومان داشته باشید. اگر آن را کمی هفته افزایش دهید، رقم پس انداز سالانه شما تفاوت چشمیگیری می کند. هنگامی که این عدد را روی کاغذ بیاورید، می توانید تصمیم بگیرید که با آنچه کنید.

 

مقصد سفرتان را تعیین کنید

تازمانیکه مقصدتان مشخص نشده است  نمی دانید به چه مقدار پول نیاز دارید. ارزش آن را دارد که دنبال هر چیزی که می توانید بگردید، از متوسط کرایه تاکسی تابیشترین مقداری که مرسوم است. با این روش، هیچ چیزی شما را شگفت زده نمی کند. ازدوستان و افراد خانواده تان که به آن مقصد سفر کرده اند درباره هزینه هایی که پیش آمده مانند محل اقامت، بلیط هواپیما و چیزهای دیگرسوال کنید. راهنمایان سفر، وبسایت های گردشگری رسمی، و وبلاگهای مسافران، به شما اطلاعات کلی از آنچه که نیاز خواهید داشت می دهند.

در ثانی ،باید هزینه های اضافی سفر نظیر بیمه سلامتی، تجدید گذرنامه، شارژ رومینگ تلفن،هزینه های چمدان، و هزینه های تدارکاتی دیگر را نیز حساب کنید: که ممکن است زیادبه نظر آید، اما بهترین بخش درباره زیاد برآورد کردن بودجه تان این است که اگر شما پول بیشتری داشته باشید می توانید برای چیزهای سرگرم کننده استفاده کنید و در واقع در تعطیلات به طور کامل در استراحت بسر خواهید برد.

 

منابع دیگر را هم برای تامین مخارج در نظر داشته باشید

شاید شمابر روی کوهی از پول نشسته باشید، و کاملا بی اطلاع از آن باشید. منابع پنهان درامد، راههای با ارزرشی برای رسیدن به اهداف مسافرتی شما باشند. نگاهی به اوراق بهادار قدیمی، سهام راکد، یا حتی اشیای قیمتی استفاده نشده به عنوان پتانسیل های کمک کننده بودجه بیاندازید. (حتی می توانید لباس عروسی خود را از طریق برخی سایت هابه فروش برسانید). درمورد برخی از انواع تلاشهای جانبی برای بدست آوردن پول بیشتر خلاقیت به خرج دهید. آیا شما در صنعت یا اقتصاد مهارتی دارید، ممکن است شما بتوانید چیزهای دست ساز یا عتیقه را بفروشید. و هنگامی که هیچ کدام از این موارد انجام شدنی نبود، می توانید از دوستان، شرکا یا افراد خانواده تان کمک بگیرید تاشما را در یک حراج که در منزلتان به راه می اندازید کمک کنند، تا هزینه تعطیلاتتان تامین شود. آیا با کودکتان مسافرت می کنید؟ آنها را سرگرم نگهداری از بچه های کوچکتر، چمن زنی، جمع کردن برگها برای پول تو جیبی تعطیلاتشان، کنید.

 

در خرج روزانه تان صرفه جویی کنید

خیلی ازما در هزینه های هفتگی مان بیش از حد ولخرجی می کنیم و خودمان این را نمی دانیم.مثلا بدون هیچ برنامه ریزی برای یک وعده رستوران رفتن با دوستان بیش از 100هزارتومان خرج می کنیم. باید بدانیم که همه این هزینه ها را از پس انداز سفرمان برمیداریم. در مورد خریدهای روزانه تان دقت کنید که این اولین قدم برای پس انداز کردن است؛ دقت در محاسبه هزینه های روزانه و متوازن خرج کردن به شما نشان می دهد که پول شما در کجا بی مورد و یا بیش از اندازه خرج شده است.

 

بودجه ای را به تفریحات اختصاص دهید

در کنار پس انداز برای سفر رویایی خود ، به سرگرمی هم نیاز دارید. همیشه مقتصد بودن هم خسته کننده است. در شهرهای بزرگ برای اینکه بخواهید پولتان را پس انداز کنید انتخاب های زیادی دارید. در زمان رویدادهای خاص مثل نمایشگاه هاو جشنواره ها می توانید در آنها شرکت کنید و از این سرگرمی ها استفاده کنید و پول کمی خرج کنید. محیط زندگیتان را بررسی کنید و رویدادهای رایگان را پیدا کنید و ازآن لذت ببرید. کتابخانه ها، دانشگاه ها و سالن های کنسرت جاهایی هستند که شما میتوانید در آن سرگرمی رایگانی پیدا کنید.