Label
   
  با طناب آژانس های پیامکی به چاه سفر نکنید!  
 
 
 
 
  خیلی راحت و بی‌دردسر. نیاز به خرج کردن پول زیادی نیست. نیاز نیست هر روز در روزنامه ها آگهی چاپ کنند یا برای گرفتن مجوز هفته‌ها از پله‌های فلان سازمان و اداره بالا و پایین بروند. با ارسال یک پیامک به راحتی کار به جریان می‌افتد و آن وقت است که مشتری پشت مشتری و پول روی پول می‌آید. این شیوه جدید برخی تورهای خدمات مسافرتی و گردشگری برای سرکیسه‌کردن مشتریان خودشان است. ...  
 
 
 

این تورهای گردشگری با وعده‌های گول زننده از اقامت در هتل‌های چند ستاره و پذیرایی در باکیفیت‌ترین و ارزان‌ترین رستوران‌ها گرفته تا بازدید‌های منحصر به فرد و خاطره‌انگیز و... گردشگران راوسوسه می‌کنند تا از میان ده‌ها دفتر ارائه خدمات گردشگری، آنها برای سفر انتخاب شوند.

لازم به ذکر است که بسیاری از تورهای گردشگری که از طریق پیامک جذب مشتری می‌کنند یا اصلا وجود خارجی ندارند یا بدون گرفتن مجوز از سازمان گردشگری به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند.

مشکلات و سوء استفاده‌هایی که تبلیغات پیامکی تورهای خدمات مسافرتی برای گردشگران رقم زده باعث شده تا مدیرکل نظارت و ارزیابی تورهای گردشگری نسبت به فعالیت تورهای گردشگری پیامکی به مسافران هشدار دهد.


گرم شدن بازار متخلفان

شاید تعداد روزنامه هایی که تبلیغات گردشگری غیرواقعی چاپ می‌کنند، فقط ده هزار باشد، اما در مقابل یک سامانه پیامکی یا یک سایت مجازی چند برابر این تعداد مخاطب دارد و این فرصتی است که تورهای گردشگری پیامکی تلاش می‌کنند تا به هر قیمتی شده از آن به نفع خود استفاده کنند.

بیشتر این شرکت‌های گردشگری مجوزی ازسوی سازمان میراث فرهنگی ندارند، اما با مراجعه به شرکت مخابرات براحتی می‌توانندیک سامانه پیامکی بگیرند و تورهای گردشگری خود را در سطح گسترده‌ای برای مخاطبان تلفن همراه تبلیغ کرده و جذب مشتری کنند.


کلاهبرداری باوسوسه قیمت های ارزان

تورهای پیامکی در کارشان استادند،بخصوص آنهایی که از همان ابتدا تلاش می‌کنند با تبلیغات رنگارنگ و وسوسه‌کننده قند توی دل گردشگران آب کنند.

شیوه کار این تورها هم خیلی راحت است.تورهای مسافرتی چند روزه به هر کجای کشور با ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات همراه با یک شماره تماس تلفنی برای آنهایی که وسوسه می‌شوند همان ابتدای کار برای خود و اعضای خانواده در این تورها جا بگیرند تا به هر ترتیب شده شانس سفر با یک تور ارزان‌قیمت با کیفیت را از دست ندهند.

تورهای گردشگری برای جذب مشتریان خودیک سلاح کارآمد دارند که متاسفانه در بسیاری مواقع هم کارگر می‌افتد. نرخ‌هایی که در این تورها برای سفر پیشنهاد می‌شود در بیشتر موارد چند هزار تومانی از دیگرشرکت‌های ارائه خدمات گردشگری ارزان‌تر است تا با این تبلیغ وسوسه‌کننده فرصت هرگونه بررسی و تحقیقی از مشتریان این آژانس‌ها گرفته شود.

پر تعدادند پرونده‌های شکایتی که ازسوی مردم در شورای حل اختلاف گردشگری برای بررسی مطرح شده و در این پرونده‌ ها آژانس‌های گردشگری به تخلفاتی مانند کم کاری در ارائه خدمات، تبلیغات غیرواقعی یاارائه خدمات کیفیت پایین متهم شده‌اند.

از نیمه دوم سال گذشته تاکنون 750 پرونده شکایت در این مورد به شورای حل اختلاف گردشگری رسیده که در بسیاری مواقع دیده شده این تورها با ارسال پیامک و اعلام نرخ‌های پایین‌تر از عرف بازار، گردشگران را وسوسه کرده‌اند تا در این تورها شرکت کنند، اما در طول سفر مسافران از کیفیت ارائه خدمات بسیار ناراضی بوده‌اند.

وضع نابسامان حمل و نقل، رستوران‌های بی‌کیفیت، بردن به مهمانسرا به جای هتل یا حتی رها کردن مسافران در نیمه راه ازجمله این تخلفات بوده که مسافران درباره آن شکایت داشته‌اند.


تحقیق کن بعد انتخاب کن

بعضی تورهای گردشگری در دایره تخلفات زیاده روی می ‌کنند. آنها از مسافران می‌خواهند برای این‌که نوبت‌شان پر نشود در صورت تمایل پول را واریز کنند تا شانس خود را از دست ندهند، اما عضو شورای حل اختلاف گردشگری کشور در این باره به گردشگران هشدار داده و از آنها می‌خواهد حتما در این زمینه هوشیار باشند.

برای جلوگیری از سوءاستفاده هیچ‌کس به اندازه خود گردشگران و هوشیاری آنها نمی‌تواند دست آژانس‌های گردشگری را برای ارتکاب تخلفات ببندد. بنابراین بهتر است گردشگران قبل از هر اقدامی در صورت تمایل به استفاده از خدمات تورهای پیامکی حتما ابتدا مراجعه حضوری به دفتر این آژانس‌هاداشته باشند تا از واقعی یا غیرواقعی بودن آنها اطمینان حاصل کنند.

شهروندان همچنین می‌توانند برای این‌که از داشتن مجوز یک تور گردشگری مطمئن شوند با انجمن دفاتر خدمات مسافرت جهانگردی ایران ارتباط برقرار کرده و به آسانی از قانونی بودن فعالیت تور گردشگری پیامکی موردنظرشان مطمئن شوند.


اگر شاکی هستید

اگر شما هم از ماجرای تخلفات تورهای گردشگری زخم خورده‌ هستید حتما شکایت کنید چون فقط در این صورت ممکن است به حق وحقوق‌تان برسید.

آمارها می‌گویند از 750 مورد طرح شکایتی که از نیمه دوم سال گذشته تاکنون در شورای حل اختلاف گردشگری مطرح شده در80 درصد پرونده‌ها، تورهای گردشگری متخلف موظف شده‌اند که با پرداخت خسارت حقوق ازدست رفته مسافران را به آنها بازگردانند.

10 درصدپرونده‌ها نیز به دلیل پیچیدگی خاص‌شان به جلسات بیشتری برای بررسی نیاز داشته‌اند و 10 درصد نیز برای تعیین تکلیف به دادسرا ارجاع داده شده است.

با این حال در صورت داشتن شکایت ازعملکرد تورهای گردشگری به شورای حل اختلاف گردشگری وابسته به قوه قضاییه(شعبه 31)مراجعه کنید تا در این شعبه با حضور نماینده‌ای از قوه قضاییه و نماینده‌ای ازانجمن خدمات مسافرت گردشگری در حضور شما و آژانسی که از آن شکایت شده به موضوع رسیدگی شود.