Label
   
  وسایل ضروری چمدان  
 
 
 
 
  بدترین زمان ممکن برای تصمیم‌گیری پیرامون برداشتن وسایل مورد نیازتان در سفر زمانی است که در حال بستن چمدان خود هستید، پس باید از قبل به آن فکر حسابی کنید. ...  
 
 
 

قدم اول برای داشتن یک سفر راحت این است که یک فهرست از تمامی لوازم و وسایل مورد نیاز خود تهیه کرده و پس از هر سفر و تجربه جدید آن را بازنگری و تکمیل کنید. قبل از شروع سفر، وسایل‌تان را مطابق این فهرست به دقت همراه خود ببرید. سبک مسافرت کنید. از حمل وسایل غیرضروری و حجیم خودداری کنید.

در کل فردی آسانگیر باشید و در سفر زیاد سخت نگیرید. تا می‌توانید از تشریفات سفر کم کنید.در اینجا تمام چیزهایی که برای یک سفر خوب به آنها احتیاج دارید برای‌تان آورده‌ایم، البته نگران نباشید‌لیست پیشنهادی آنقدر افراطی نیست که بارتان را سنگین کند.


لیست وسایل ضروری

در سفر دقت کنید که همه این موارد را همراه داشته باشید: پول، مدارک، بلیت هواپیما، قطار یا اتوبوس، واچر رزرو هتل، شارژر موبایل یا تبلت، قرص‌های لازم، نقشه و راهنمای سفر مقصد، وسایل بهداشتی مثل برس، مسواک و....، سوزن و نخ، دوربین، کیسه فریزر، یک موچین کوچک،  گیره لباس یا سنجاق قفلی بزرگ، مهر و جانماز، یک بسته دستمال کاغذی، کپی تمام مدارک،کمی آبنبات یا شکلات.

 

کرم ضدآفتاب فراموش نشود

در سفر بیشتر از همیشه به ضدآفتاب،عینک آفتابی و کلاه نیاز دارید چون قرار نیست در اتاق بنشینید. اشعه‌های مضرخورشید که تابستان را فصل قدرت‌نمایی خودش می‌داند، بیشتر از هر چیز روی چشم و پوست تاثیر می‌گذارد. یک عینک آفتابی راحت و سبک که ترجیحا فلزی نباشد و در گرما داغ نشود همراه یک کرم ضدآفتاب مرغوب می‌تواند راه‌حل خوبی برای محافظت از پوست و چشم‌های‌تان باشد. کلاه‌های لبه‌دار هم به عینک و ضدآفتاب کمک می‌کند و هم جلوی آسیب زدن آفتاب به موها را می‌گیرد، کلاه بزرگی انتخاب نکنید چراکه جای زیادی در چمدان می‌گیرد.

 

در آوردن دارو افراط نکنید

درست است که باید در سفر داروها و وسایل لازم برای حفظ سلامت را به همراه داشته ‌باشید اما لازم نیست یک داروخانه باخود حمل کنید. علاوه بر قرص‌های همیشگی‌تان برداشتن چند عدد قرص مسکن، ضدحساسیت وسرماخوردگی، یک کرم ضددرد، یک کرم ضدخارش و چند چسب زخم کفایت می‌کند، البته یادتان باشد در مسافرت‌های خارجی قرص استامینوفن کدئین همراه خود نبرید چراکه همراه داشتن کدئین در بسیاری از کشورها جرم محسوب می‌شود.


دوربین‌های جمع و جور

دوربین  از رکن‌های مهم هر سفر است اما باید حواس‌تان باشد که اگر دوربین‌تان دست‌وپاگیر یا نحوه استفاده آن نیازمند دانش و تجربه زیادی باشد، ممکن است خیلی برای یک سفر ساده مناسب نباشد چراکه تقریبا موفق به استفاده از آن نخواهید بود. دوربین‌های کوچک و به‌اصطلاحcyber shot به چند دلیل برای سفر گزینه‌های بهتری هستند؛ یکی اینکه همیشه در دسترس و کار با آنها ساده است، دیگر اینکه توجه دزدهاکمتر به آن جلب می‌شود و اگر در شهر یا کشوری غریب باشید، می‌توانید با خیال راحت‌تری خاطرات‌تان را ثبت کنید.

 

کفش مناسب سفر

حتما کفش راحت انتخاب کنید. مطمئنا باکفش کتانی نمی‌توانید روی شن‌های ساحل راه بروید، نمی‌توانید صحرانوردی کنید، حتی قادر نیستید از کوه بالا بروید، علاوه بر اینکه پاها را خیلی داغ می‌کند، باید چندبار پاها و کفش‌ها را بشویید تا از بوی احتمالی پا خلاص شوید، حتی جالب است بدانید در برخی مراجع گردشگری به گردشگران توصیه ‌می‌کنند که کتانی سفید به پا نکنندچراکه به سرعت توریست بودن آنها مشخص می‌شود و همین آنها را به یک طعمه خوب برای دزدها تبدیل می‌کند. یک جفت صندل یا کفش تابستانی راحت همراه داشته باشید. البته اگر قصد پیاده‌روی‌های طولانی دارید، به کفش کتانی هم نیاز پیدا خواهید کرد، مگراینکه از راحتی و طبی بودن صندل‌های‌تان اطمینان داشته باشید. یادتان باشد کفش نوبا خود برندارید چراکه احتمالا پای‌تان را اذیت خواهد کرد.

 

وسایل با اهمیت برای سفر

1.گیره لباس (یا سنجاق قفلی بزرگ) گیره لباس در سفر استفاده ای کاملا متفاوت دارد! و بهترین وسیله برای کیپ کردن در بسته های خوراکی نیمه تمام مانند چیپس، محکم کردن کیسه لباس های نم دار است .

2.در بازکن قوطی و بطری، به یاد داشته باشید که همیشه در رستوران غذا نخواهید خورد و کنسرو و نوشیدنی را با دربازکن به شما نمی فروشند.

3.آب، اگر سفر شما بیش از سه ساعت طول میکشد، حتما یک بطری بزرگ آب همراه داشته باشید. یک اسپری کوچک آب هم در سفرهای گرم و خشک بسیار مفید خواهد بود. با اسپری کردن کمی آب به صورتتان بسیار سرحال خواهید شد.

4.ماشین حساب جیبی، تنها وسیله ای که برای تبدیل قیمتها و ارز در مسافرت های خارجی نیاز دارید.

5.لیف حمام، لیف حمام در میان تجهیزات بسیاری از هتلها وجود ندارد. پس یکی همراه داشته باشید.

6.یک بسته بزرگ دستمال کاغذی، بسیاری ازهتل ها یا اصلا در اتاق ها دستمال نمی گذارند یا فقط به یک بسته کوچک اکتفا میکنند.

7.بطری کامل شامپو، لوسیون و مانند اینها، بهتر است از انواع مسافرتی آن همراه ببرید یا مقداری از هر کدام را در بطریهای کوچک پلاستیکی ریخته و با خود ببرید.