Label
   
  زبان کوهنوردان!  
 
 
 
 
  اگر عاشق گشت و گذار در طبیعت هستید و به کوه و دره و غار علاقه مند هستید، یا اگر به تازگی عضو گروه های کوهنوردی و غار نوردی شده اید و می خواهید هرچه بیشتر در این باره بدانید، با ما همراه شوید. ...  
 
 
 

در این قسمت ما کتابی به نام  "  فرهنگ فن کوهنوردی و غارنوردی " را به شما معرفی می کنیم که مجموعه‌ای از واژگان و اصطلاحات فنی مربوط به رشته‌های کوه‌نوردی، سنگ‌نوردی، یخ‌نوردی،دره‌نوردی، غارنوردی و اسکی است و داوود محمدی‌فر آن را گردآوری کرده و توسط انتشارات سبزان به چاپ رسانده است.


این کتاب شامل 1700 واژه و اصطلاح تخصصی و 360 تصویر سیاه و سفید است و معادل انگلیسی واژگان و اصطلاحات را هم در خود گنجانده است. با مطالعه این فرهنگ تخصصی می توانید یک راهنمای همیشگی برای مطالعه متون مربوط به این نوع از گردشگری همراهتان داشته باشید.


نویسنده هدف خود از نگارش و جمع آوری این کتاب را این طور بیان می کند: "… هدف از گردآوری و انتشار کتاب “فرهنگ فن کوهنوردی و غارنوردی”‌ این بوده است که مجموعه ای کلاسیک فراهم شود تا در راستای ارتقای دانش فنی کوهنوردان، کاهش خطاها و پیشگیری از خطرهای مرگ آفرین بتواند مثمرثمر واقع شود..."


این کتاب مفید 272صفحه دارد و برای اولین بار در سال 90منتشر شد. چاپ جدید این کتاب را میتوانید به قیمت 12هزار تومان تهیه کنید.

نکته جالب در این کتاب این است که داوود محمدی‌فر،مطالب این کتاب را بر پایه‌ی حروف الفبای فارسی گردآوری نموده است به‌طوری‌که بخش‌های مربوط به حروف "ث"، "ذ"، "ژ" و "ظ" موردی را در بر ندارد.

داوود محمدی‌فر، در سال 1311 در شهر ری متولد شد. او عضو هیات مؤسس سازمان کوهنوردی تنسینگ-هیلاری، عضو کارگروه فنی فدراسیون کوهنوردی، عضو هیات مؤسس کانون کوهنوردان تهران و عضو هیات مدیره‌ فدراسیون کوه‌نوردی بوده است.

محمدی فر از اوایل دهه 1380نویسندگی در حوزه‌ کوهستان را شروع کرد و تاریخ کوه‌نوردی ایران، غارنورد کوچولو مسافر زیر زمین، تقویم تاریخ کوه‌نوردی ایران، کوهنامه فردوسی و... از کتاب های او هستند.