Label
   
  راه های گرم نگه داشتن چادر مسافرتی  
 
 
 
 
  نیمه دوم سال از راه رسیده و باید آمادگی سفر در مناطق وآب و هوای سرد را داشته باشیم . رسیدن فصل سرما دلیل بر این نیست که دست از ماجراجویی و اکتشاف جاهای جدید بکشیم. ما تمام سعی مان را می کنیم تا نکاتی را بهتان یادآوری کنیم که سفر و کمپینگ در فصل پاییز و زمستان را برایتان راحت می کند. ...  
 
 
 
  • کیسه خواب ، اولین انتخاب !
اولین نکته برای داشتن خواب راحت و آرام در چادر این است که از کیسه خوابی با جنس خوب استفاده کنید که سرما  به درون آن نفوذ نکند.
 
  •  زیر انداز را فراموش نکنید
زیر انداز علاوه بر اینکه سطح زیرمان را نرم و صاف می کند ، باعث می شود تیغ و سنگ ، راحتی مان را از بین نبرد، و عایق خوبی برای جلوگیری از انتقال سرمای زمین به بدن ماست.
 
  •  پتوهای گرم کننده ی اورژانسی دوست داشتنی!
پتوهای اورژانسی از لایه ی نازکی از آلومینیوم تشکیل شده و به هیچ وجه سرما را به داخل چادر راه نمی دهند. این پتو ها را می توانید روی خودتان بکشید و همچنین برای اطمینان بیشتر روی دیواره ها یا سقف چادرتان وصل کنید.
 
  •  سر خودتان کلاه بگذارید!
از یک کلاه بافتنی گرم و نرم برای پوشش سرتان در طول شب استفاده کنید تا سرتان را گرم نگه دارد و احساس راحتی به شما بدهد.
 
  •  جورابی ضخیم بپوشید
درست است که خوابیدن بدون جوراب خیلی راحت تر است، اما وقتی پاهایتان گرم باشد، کل بدن هم احساس گرمی می کند. پس یک جفت جورابی که تمیز و خشک است به پایتان کنید، بهتر است که  ضخیم و پشمی باشد.

  •  داخل چادر یک سنگ داغ  بگذارید
این یک روش مناسب برای اینکه گرمای آتش را به داخل چادر بیاورید است. یک تکه سنگ داخل آتش بگذارید و صبر کنید تا یکی دو ساعت در آتش بماند تا کاملا داغ شود. بعد از آتش درش بیاورید و چند دقیقه صبر کنید تا کمی دمایش پایین بیاید. وقتی به حالتی رسید که پارچه را نسوزاند، یک حوله یا یک تکه پارچه را دورش بپیچید. این سنگ را یا توی کیسه خواب کنار پاهایتان، یا وسط چادر و نزدیک به همه ی افراد بگذارید.
 
  •  قانون مهم ، رطوبت = سرما!
سعی کنید هوای داخل چادر را تهویه کنید تا چادر مرطوب نشود. یک نکته ی مهم دیگر این است که از عرق کردن جلوگیری کنید. هر موقع از شب که بیدار شدید و فهمیدید که بدنتان عرق کرده، کمی از لباس های تان کم کنید.
 
  •  چند توصیه ضروری
- چادر نباید خیس باشد. در تابستان- چادرهای تابستانی- خنک باشد و چادرهای زمستانی باید گرم باشد. وزن آن مناسب، قابل حمل و نصب آن راحت باشد.
- حتما در یک فاصله امن نزدیک چادر آتشی درست کنید زیرا هم باعث دورشدن حشرات و حیوانات میشود و هم در موارد اظطراری بهترین نشانه برای یافتن شماست.
- خوابیدن بر روی تختخواب سفری خیلی راحت تر از خوابیدن روی تشک کیسه خواب است. در هوای سرد شما یک پتوی گرم و سنگین لازم دارید تا گرم شوید.
- یادتان باشد در وسط روز و زمانی که خورشید در پشت ابرها پنهان است، حرارت درون چادر مسافرتی می تواند 22تا 28درجه گرمتر از هوای بیرون باشد.
- در زمستان حتما برف زیر چادر را بکوبید با این کار هم چادر در حصاری قرار می گیرد هم برف کوبیده شده کمتر تغییر شکل می دهد. سطح بدست آمده را تا حد ممكن بكوبید و در نهایت با دقت آنرا صاف كرده و برای مدتی رها كنید تا یخ بزند.