Label
   
  روش های سفر کم هزینه  
 
 
 
 
  خیلی از افراد بدلیل برآورد هزینه های بالای سفر کلا قید آن را می زنند و خود را از این تجربه بیاد ماندنی محروم می کنند، غافل از اینکه اگر با روش های سفر کم هزینه آشنا باشند، آن را به بخش جدا نشدنی زندگیشان تبدیل خواهند کرد. تصورتان را از سفر اصلاح کنید. ...  
 
 
 

سفر به مناطق نزدیک

برای سفر ارزان ولی خاطره انگیز،باور غلطی که سفر باید حتما در مسافتهای دور و دراز و به مدت طولانی انجام شود را از ذهن خود و خانواده تان دور بریزید، چنین باوری باعث می‌شود یا به کلی قید سفر را بزنید یا هزینه‌های زیادی را متقبل شوید و کیلومترها برای دیدن دریا،تماشای فلان آثار باستانی یا بازدید از فلان دریاچه و جنگل سفر کنید و از بسیاری از جاذبه‌هایی که در همین نزدیکی شماست غافل بمانید.
در بسیاری ازمواقع می توان با طی مسافت بسیار کوتاه به یک منطقه طبیعی زیبا مانند یک آبگرم طبیعی و یا یک اثر تاریخی مسافرت کرد.

این ذات سفر است که می‌تواند در بهبود روحیه و کسب تجارب جذاب و جدید برای شما و خانواده‌تان موثر باشد، نه مقاصد دور و سفرهای پرهزینه!
حشرات، گیاهان،جانوران، اکوسیستم، تاریخ، روستاها، طبیعت اطراف شهر و دیارتان و صدها جاذبه دیگرکه در شهر و استان محل زندگی شما وجود دارد و از آن بی اطلاع هستید، می‌تواند برای شما و خانواده‌تان بسیار جذاب باشد و از همه مهم‌تر نقش مهمی‌ در آموزش فرزندانتان و درک آنها از محیط اطرافشان داشته باشد. این اصلا خوب نیست که شما چندین سال است در یک شهر و استان ساکنید اما حتی اسم بعضی از مناطق و جاذبه‌های دیدنی آن را هم نمی‌دانید.

 

هنر چانه زدن را یاد بگیرید!
بعضی ازفروشندگان همین که ببینند شما مسافر هستید قیمت ها را بالا می برند، زیرا می دانند در جریان قیمت ها نیستیم و احتمالا از چانه زدن و اعتراض خجالت می کشیم. فراموش نکنید قیمت فروشنده ها وحی منزل نیست.

 

اقامتگاه های ارزان قیمت را نیز درنظر بگیرید
یکی از مهمترین و پر هزینه ترین دغدغه های سفر جای خواب و اقامت است. شاید فکر کنیدمسافرخانه ها مکان های شلوغ، کثیف و محقر هستند و یا از امنیت کافی برخوردارنیستند. اما این ذهنیت را پاک کنید. حتی مسافرخانه ها هم امروزه پیشرفت کرده وفضای مطلوبتری دارند.
اگر فصل مدارس نباشد و بخصوص در تابستان، اتاق ها و خوابگاه های بسیاری مدارس و دانشگاه ها باهزینه بسیار پایین اجاره داده می شود.

 

سفر دسته جمعی را تجربه کنید
سفر گروهی در کاهش هزینه هایتان تأثیر زیادی خواهد داشت. برای این سفر گروهی می‌توانید موضوع را باچند نفر از بستگان نزدیک خود نیز در میان بگذارید و با آنها همسفر شوید.

این کار هم تا حد زیادی هزینه‌ها را کاهش خواهد داد و هم لذت سفر را چند برابر خواهد کرد. علاوه بر این که تجربه بسیار مفیدی در زمینه تعاملات اجتماعی برای فرزندانتان خواهد بود. قبل ازسفر اطلاعاتی در زمینه اماکن اقامتی، قیمتها و امکانات مقصد انتخابی خود به دست آورید. بهتر است بی‌گدار به آب نزنید.

حتی ممکن است تورهای گروهی یک یا دو روزه ارزان قیمت را پیدا کنید که سفر خاطره انگیزی را برای شما رقم بزند.


وسایل اضافه را با خود نبرید
با سبک کردن وسایل خود مجبور به پرداخت هزینه های اضافه برای حمل بار خود نخواهید بود.


از غذا خوردن در مناطق توریستی اجتناب کنید

غذا خوردن حتی یک خیابان بالاتر از محدوده های گردشگری می تواند بسیار ارزانتر و حتی سالم تر برایتان  تمام شود. فقط ممکن است برای صحبت کردن به مشکل بر بخورید ولی مطمئنا از پس آن بر خواهید آمد.

 

از سوپرمارکتها خرید کنید
یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش هزینه های سفر می شود ، غذا خوردن در رستوران ها است. می توانید غذاهای تازه و خوشمزه، را با هزینه ای بسیارکمتر از فروشگاه های مواد غذایی، نانوایی و بقالی خریداری کنید. اگر برنامه پیکنیک بگذارید، کمتر حس قناعت کردن به شما می دهد و می تواند به یک تجربه بیادماندنی تبدیل شود.

 

از قدم زدن لذت ببرید
چه چیز بهتراز آنکه با قدم زدن در خیابان ها و محله های جایی که برای نخستین بار به آن سفر میکنید ،آنها را بشناسید. تجربه ای لذت بخش و آموزنده که به هیچ هزینه ای نیاز ندارد.

 

برای شام بیرون نروید
اگر قرار باشدبرای یک وعده در رستوران غذا میل کنید، ترجیحا صبحانه یا ناهار باشد. زیرا هزینه ها در روز معمولا کمتر از شب خواهد بود.

 

از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید

ازوسایلی مانند اتوبوس ،مترو ، ترانوا و... برای حمل و نقل استفاده کنید.


بودجه هر روز را بصورت نقدی با خود داشته باشید
کارت های اعتباری خود را در جای امنی قرار بدهید و هر روز فقط با بودجه مورد نیاز همان روز(به صورت نقدی) سر کنید و بدین ترتیب دست خود را برای ولخرجی کردن آزاد نگذارید.

 

در لحظه های آخر هتل را رزرو کنید
خیلی از هتلداران نمی خواهند اتاق هایشان خالی بماند. بنابراین اگر تماس بگیرید و برای همان روز(یا حتی همان ساعت) درخواست اتاق ارزان کنید، ممکن است برایتان تخفیفی قائل شوند.

 

انعطاف پذیرباشید
منعطف بودن درتاریخ رفت و برگشت و ساعت های سفر باعث می شود شانس بیشتری برای پروازهای ارزان قیمت داشته باشید .

 

در روزهای عادی سفر کنید
بی شک درتعطیلات و مناسبت ها هزینه های سفر دوچندان می شود. اگر پرواز خود را به اواسط هفته موکول کنید و یا حداقل یک ماه بعد از چنین ایام خاص و تعطیلات به مسافرت بروید در هزینه ها به میزان چشمگیری صرفه جویی خواهید کرد. علاوه بر آن با آرامش و دور از هیاهوی مسافران از سفر خود لذت خواهید برد.