Label
   
  توصیه های ضروری برای سفر در زمستان  
 
 
 
 
  اگر به هر عنوان مجبورید که در فصل زمستان سفر کنید، باید بدانید که سفر در برف و سرما راه و روش خاص خودش را دارد.به جز انبوه لباس هایی که با خودتان حمل می کنید باید نکته های دیگری را هم بدانیدو به کار ببندید. ...  
 
 
 
  • وسایل مناسب بردارید

پیش از بستن بار و بنه سفر زمستانی خود، بهتر است مشخص کنید‌ سفرتان از چه نوعی است. اگر به سفری ماجراجویانه خارج ازمحیط‌های شهری می‌روید یا به قصد ورزش‌های زمستانی چون اسکی عازم ارتفاعات هستید ،بهتراست ترکیبی از مناسب‌ترین پوشاک زمستانی را با خود همراه کنید. فراموش نکنید یکیاز مهم‌ترین این لباس‌ها یک پوشش کتانی است که باید جهت حفظ رطوبت بدن به عنوان نخستین پوشش‌ تن کنید.

 بهتر است علاوه بر لباس‌های پشمی، از لباس‌هایی با جنس نایلونی روی تمامی پوشش خود استفاده کنید تا در بارش‌های احتمالی خیس نشوید. بهتر است درطول سفرهای زمستانی خود، از چند لایه لباس استفاده کنید تا با ورود به مکان‌های سرپوشیده و گرم بتوانید لایه‌های رویی را از تن درآورده و مانع سرما خوردگی شوید.


  •   فصل زمستان بهترین موقع خرید بلیت هواپیما

با توجه به این‌که در زمستان بسیاری از گردشگران به دلایل مختلف سفرهای خود را کنسل کرده یا به زمانی گرم تر موکول می‌کنند،خرید بلیت هواپیما بهترین کار است.

علاوه بر این ‌که در طول زمستان که به نوعی فصل رکود گردشگری است، پیدا کردن بلیت هواپیما راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود،شرکت‌های هواپیمایی جهت فروختن تعداد بلیت بیشتر، اقدام به پایین آوردن قیمت‌هانیز می‌کنند. پس اگر جزو افرادی هستید که به دلیل هزینه‌های بالای حمل و نقل هوایی از آن استفاده نمی‌کنید، زمستان زمان مناسبی برای شماست تا علاوه بر صرفه‌جویی درپول، زمان خود را نیز بهتر برنامه‌ریزی کنید.


  • آب کافی بنوشید

نوشیدن آب کافی، فقط مربوط به فصل تابستان و سفر به مناطق گرم نمی‌شود. اگر چه نواحی  سرد به اندازه اقلیم‌های گرم به کم‌آب شدن بدن نمی‌انجامد، اما همین بی‌توجهی در نوشیدن آب کافی ممکن است سلامت شما را به خطربیندازد، بویژه اگر شما در طول سفر زمستانی‌تان به فعالیت‌های شدیدی چون اسکی واسنوبورد بپردازید، خیلی زودتر آب بدنتان را از دست می‌دهید. 


  •  اگر با اتومبیل شخصی سفر می کنید

قبل از مسافرت در فصل زمستان حتما یكبار به طور آزمایشی زنجیر چرخ خودرو را تست کنید و آچارهای مورد نیاز را همراه داشته باشید. از سالم بودن سیستم های فنی خودرو به ویژه سیستم گرمایی و برف پاك کنها اطمینان حاصل نمایید.

به همراه داشتن وسایل ایمنی و نقشه محل همین طور شماره تلفن های مراكز ضروری می تواند راهگشا باشد. به همراه داشتن وسایل گرمایی اعم از پتو و... مقداری آب و آذوقه ضروری است .

داشتن لاستیك زاپاس سالم و جك آماده لازم و ضروری است. هنگام مسافرت به مناطق سردسیر و كوهستانی برای غافلگیر نشدن در برف وسرما و البته تولید گرما می توان از قبل چند آجر بهمنی را مدتی در نفت قرار داده وآنها را در فویل نگه دارید چنان چه در مكانی نیاز به حرارت داشته باشید هر كدام حداقل دو ساعت خواهند سوخت.

در صورت نداشتن چراغ روشنایی می توان از مخلوط تعدادی قند و خاكستر به عنوان شمع روشنایی استفاده نمود.

برای یخ نزدن شیشه اتومبیل از چسباندن یك تكه مقوا یا روزنامه استفاده کنید و در صورت یخ زدگی شیشه نباید از برف پاك كن كه احتمالاً لاستیك شیشه شور نیز یخ زده استفاده كرد.

تا جای ممکن از رانندگی در هوای مه آلود خودداری کرده و در صورت داشتن الزام در چنین شرایطی، با حداقل سرعت رانندگی کنید در صورت وجود مه غلیظ و عدم دید کافی، وسیله نقلیه خود را به منتهی الیه سمت راست جاده هدایت و ضمن توقف کامل چراغ های آن را روشن نگه دارید.

هنگام رانندگی در هوای مه آلود با نورپایین حرکت کنید در صورت امکان وسیله نقلیه خود را به چراغ مه شکن مجهز سازید.

 

should i cheat on my boyfriend quiz i cheated on my boyfriend now what i cheated on my boyfriend and told him